Skip to content

24 Sleepy Hollow Rd

Andover, NJ 07821

Built 1975

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block400
Lot150
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,977
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,800
39%
Improvement Value:$182,800
61%
Total Assessment$299,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,475+1.8%
2024$11,271+4.4%
2023$10,798+0.8%
2022$10,708+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975