Skip to content

90 Upper North Shore Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1913

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block114
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class17
Description1 1/2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,824
Acreage0.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,800
49%
Improvement Value:$122,300
51%
Total Assessment$241,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,920+3.2%
2024$6,706+5.9%
2023$6,332+3.1%
2022$6,144+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1913