Skip to content

50 Upper North Shore Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1971

Owner
---
Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Nov 20, 2025

Property Information

Block126
Lot13
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,851
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$112,100
48%
Improvement Value:$123,600
52%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,760-0.6%
2024$6,800+9.9%
2023$6,185+3.1%
2022$6,001+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971