Skip to content

26 Hyatt Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1950
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2021

Property Information

Block31
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage768
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
84%
Improvement Value:$18,400
16%
Total Assessment$113,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,373+3.1%
2024$3,272+5.7%
2023$3,096+2.9%
2022$3,007+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950