Skip to content

310 Klimas Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1985

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block40
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,669
Acreage18.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,500
57%
Improvement Value:$162,100
43%
Total Assessment$380,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,319+3.1%
2024$10,980+5.7%
2023$10,390+2.9%
2022$10,094+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1985