Skip to content

352 Mattison Reservoir Av

Branchville, NJ 07826

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2024

Property Information

Block41
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2S F 2G, BARN P
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage6,441
Acreage13.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$185,000
27%
Improvement Value:$509,000
73%
Total Assessment$694,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,640+5.8%
2024$19,511+5.7%
2023$18,463+2.9%
2022$17,935+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988