Skip to content

103 Silver Fox Tr

Stockholm, NJ 07460

Built 1950

Last Sale Date
Sep 24, 2056

Property Information

Block91
Lot22
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHardyston Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,035
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$173,700
52%
Improvement Value:$162,100
48%
Total Assessment$335,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,169+18.4%
2024$5,210+1.6%
2023$5,128+3.5%
2022$4,953+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$360,000
Sq Ft1,035DeedBook 10333, Page 1984Recorded9/11/2024

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 3237, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1950