Skip to content

Off Cork Hill Rd

Ogdensburg, NJ 07439

Vacant Land

Last Sale Price
$286,500
Last Sale Date
Jun 19, 2006

Property Information

Block19
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR30
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,343+0.8%
2024$1,333+5.3%
2023$1,265+1.4%
2022$1,248+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$286,500
DeedBook 3054, Page 68