Skip to content

Off Cork Hill Rd

Ogdensburg, NJ 07439

Last Sale Date
Nov 19, 2009

Property Information

Block19
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR30
Sq Footage---
Acreage2.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$75,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$2,786-21.9%
2010$3,567+3.0%
2009$3,462+5.1%
2008$3,294+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3239, Page 405