Skip to content

77 Main St

Stanhope, NJ 07874

Built 1975

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block11207
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStanhope Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
20%
Improvement Value:$386,800
80%
Total Assessment$485,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975