Skip to content

Fairview Lake Ln W

Newton, NJ 07860

Last Sale Date
Dec 29, 2061

Property Information

Block2501
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage5.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$1,030+9.5%
2005$941+4.4%
2004$901+6.3%
2003$848+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook 2822, Page 53