Skip to content

38 Lee Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1989

Last Sale Price
$128,000
Last Sale Date
Nov 22, 1996

Property Information

Block127
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F

Building Details

Building Class16
Description1S FV 2 2BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,817
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,000
57%
Improvement Value:$150,800
43%
Total Assessment$348,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,816+6.7%
2024$7,328+4.1%
2023$7,037+4.0%
2022$6,767+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 2185, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1989