Skip to content

86 Hickory Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Last Sale Date
Nov 29, 2016

Property Information

Block135
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$5,897+467.6%
2018$1,039-82.3%
2017$5,868+461.6%
2016$1,045+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3458, Page 739

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 2867, Page 251