Skip to content

866 Rt 517

Glenwood, NJ 07418

Built 1964

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block197
Lot28
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,442
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,000
49%
Improvement Value:$179,500
51%
Total Assessment$354,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,369+0.8%
2024$7,307-10.9%
2023$8,197-3.6%
2022$8,501+9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964