Skip to content

2 Harborside Dr

Sussex, NJ 07461

Built 2001

Last Sale Price
$209,900
Last Sale Date
Dec 21, 2000

Property Information

Block271
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,808
Acreage1.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$251,300
49%
Improvement Value:$258,600
51%
Total Assessment$509,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,512+2.7%
2024$11,210+5.8%
2023$10,598-0.1%
2022$10,611+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$209,900
DeedBook 2519, Page 134