Skip to content

4 Harborside Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1998

Last Sale Price
$239,900
Last Sale Date
Sep 10, 1998

Property Information

Block271
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,586
Acreage0.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$249,900
45%
Improvement Value:$304,400
55%
Total Assessment$554,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,495+2.1%
2024$12,234+5.6%
2023$11,582+1.9%
2022$11,365+12.0%
Property History

Property Sale

Sale
$239,900
DeedBook 2321, Page 41

Property Built

Built

Year Built: 1998