Skip to content

75 Edsall Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1965

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block351
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page18D

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,596
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,200
37%
Improvement Value:$270,600
63%
Total Assessment$429,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,882-1.5%
2024$11,051+2.5%
2023$10,787+1.7%
2022$10,608+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965