Skip to content

20 Muscotah Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1950

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block462
Lot19
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15L

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage692
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,300
69%
Improvement Value:$80,800
31%
Total Assessment$262,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,734+6.1%
2024$5,406+14.5%
2023$4,721+14.2%
2022$4,135-6.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950