Skip to content

110 Glen Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2004

Property Information

Block472
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15F

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage600
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$193,800
80%
Improvement Value:$49,700
20%
Total Assessment$243,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,309+3.9%
2024$5,111+2.7%
2023$4,979+4.6%
2022$4,758+6.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960