Skip to content

2080 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Last Sale Price
$342,500
Last Sale Date
Dec 6, 2011

Property Information

Block500
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20F

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,700
99%
Improvement Value:$1,800
1%
Total Assessment$155,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,913+6.8%
2024$3,664+15.1%
2023$3,184-0.5%
2022$3,199+14.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$342,500
DeedBook 3287, Page 257