Skip to content

2047 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Dec 15, 2020

Property Information

Block504
Lot17
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20F

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,315
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$803-29.0%
2024$1,131-2.0%
2023$1,153+0.4%
2022$1,149+6.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$525,000
Sq Ft1,315DeedBook 3580, Page 534Recorded3/2/2021

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$1,000
DeedBook 2428, Page 310