Skip to content

2043 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$28,420
Last Sale Date
Jul 11, 2018

Property Information

Block504
Lot19
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20G

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$808-28.9%
2024$1,136-2.1%
2023$1,160+0.4%
2022$1,155+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$28,420
DeedBook 3497, Page 938