Skip to content

14 Bucky Ln

Vernon, NJ 07462

Built 1993

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block54
Lot20
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page3C

Building Details

Building Class16
DescriptionSHELL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,930
Acreage2.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,400
88%
Improvement Value:$34,600
12%
Total Assessment$287,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,808+27.7%
2024$5,331+24.1%
2023$4,296-5.1%
2022$4,529-19.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1993