Skip to content

9 Meadowbrook Way

Vernon, NJ 07462

Built 1998

Last Sale Price
$348,000
Last Sale Date
Jan 23, 2003

Property Information

Block56
Lot18
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,504
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$259,200
49%
Improvement Value:$274,300
51%
Total Assessment$533,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,054+3.5%
2024$11,645-1.2%
2023$11,789+1.9%
2022$11,575+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$348,000
DeedBook 2703, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1998