Skip to content

304 Rudetown Road

Hamburg, NJ 07419

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2018

Property Information

Block608
Lot21
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,042
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,100
66%
Improvement Value:$109,900
34%
Total Assessment$328,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,862+6.8%
2024$6,423+7.9%
2023$5,953+3.3%
2022$5,765-1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950