Skip to content

310 Rudetown Road

Hamburg, NJ 07419

Built 1963

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block608
Lot24
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,409
Acreage6.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,100
61%
Improvement Value:$124,800
39%
Total Assessment$318,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,247+0.8%
2024$7,193-1.7%
2023$7,314+1.3%
2022$7,221+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963