Skip to content

24 Barry Dr S

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1973

Last Sale Price
$262,000
Last Sale Date
Dec 6, 2018

Property Information

Block64
Lot15
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,028
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,300
55%
Improvement Value:$160,700
45%
Total Assessment$358,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,043+6.3%
2024$7,566-5.6%
2023$8,018+3.8%
2022$7,728+9.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$262,000
DeedBook 3505, Page 694

Property Built

Built

Year Built: 1973