Skip to content

10 Fawn Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1965

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block81
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,100
72%
Improvement Value:$78,400
28%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,960+10.3%
2024$5,405-3.8%
2023$5,618+3.8%
2022$5,412+9.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965