Skip to content

7 Patriot Way

Glenwood, NJ 07418

Built 1992

Last Sale Price
$185,900
Last Sale Date
Feb 28, 1992

Property Information

Block9
Lot28
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S FV L 2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,501
Acreage1.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$215,900
45%
Improvement Value:$266,900
55%
Total Assessment$482,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,230-4.2%
2024$10,681+0.5%
2023$10,623+4.9%
2022$10,129+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$185,900
DeedBook 1842, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1992