Skip to content

395 Rt 23

Sussex, NJ 07461

Built 1890

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 1999

Property Information

Block2
Lot40
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class18
Description2S F
Dwellings1
ZoningHWCO
Sq Footage1,320
Acreage1.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,700
39%
Improvement Value:$103,700
61%
Total Assessment$169,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,752+1.5%
2024$4,683+1.9%
2023$4,597+3.6%
2022$4,437+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1890