Skip to content

Sherman Ridge Rd

Sussex, NJ 07461

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Oct 5, 2001

Property Information

Block53
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage2.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$90,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,670+1.4%
2024$2,632+1.8%
2023$2,586+3.4%
2022$2,501+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 2583, Page 141