Skip to content

601 Harris Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 18, 2008

Property Information

Block110
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,221
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,300
44%
Improvement Value:$94,600
56%
Total Assessment$168,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,507+3.2%
2024$12,114+3.2%
2023$11,740+0.4%
2022$11,696+1.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 4868, Page 158

Property Sale

Sale
$188,500
DeedBook 3591, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1957