Skip to content

903 Lakeside Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1954

Last Sale Price
$262,000
Last Sale Date
Sep 9, 2015

Property Information

Block133
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionB&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,284
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
43%
Improvement Value:$92,800
57%
Total Assessment$163,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,078+3.3%
2024$11,698+3.2%
2023$11,337+0.4%
2022$11,295+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$262,000

From:

To:

Sq Ft1,284DeedBook 6080, Page 2015Recorded9/18/2015

Property Built

Built

Year Built: 1954