Skip to content

910 Lakeside Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1954

Last Sale Price
$367,000
Last Sale Date
Feb 9, 2023

Property Information

Block134
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,279
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
43%
Improvement Value:$91,800
57%
Total Assessment$162,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,004+3.3%
2024$11,626+3.2%
2023$11,268+0.4%
2022$11,225+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$367,000
Sq Ft1,279DeedBook 6499, Page 480Recorded2/14/2023

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 3637, Page 825

Property Built

Built

Year Built: 1954