Skip to content

Central Ave

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$412,000
Last Sale Date
Feb 2, 2022

Property Information

Block140
Lot48

Zoning---
Sq Footage1,347
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$444+3.2%
2024$430+3.2%
2023$417+0.4%
2022$416+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$412,000
Sq Ft1,347DeedBook 6462, Page 30Recorded5/2/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$13,655
DeedBook 5663, Page 178