Skip to content

644 Union St

Rahway, NJ 07065

Built 1925

Last Sale Price
$94,900
Last Sale Date
Aug 21, 1984

Property Information

Block205
Lot20
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2A-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
36%
Improvement Value:$107,400
64%
Total Assessment$168,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,500+3.3%
2024$12,106+3.2%
2023$11,733+0.4%
2022$11,689+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$94,900
DeedBook 3374, Page 578

Property Built

Built

Year Built: 1925