Skip to content

341 Murray St

Rahway, NJ 07065

Built 1952

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Mar 28, 2008

Property Information

Block23
Lot9
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
50%
Improvement Value:$61,700
50%
Total Assessment$124,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,227+3.3%
2024$8,936+3.2%
2023$8,661+0.4%
2022$8,629+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 5703, Page 828

Property Built

Built

Year Built: 1952