Skip to content

952 Stacy Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Oct 30, 1990

Property Information

Block253
Lot25
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,500
49%
Improvement Value:$86,500
51%
Total Assessment$168,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,440+3.2%
2024$12,049+3.2%
2023$11,678+0.4%
2022$11,634+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 3679, Page 90

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 3224, Page 825

Property Built

Built

Year Built: 1960