Skip to content

942 Stacy Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1970

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
May 10, 2006

Property Information

Block253
Lot26
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
47%
Improvement Value:$79,500
53%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,159+3.2%
2024$10,808+3.2%
2023$10,475+0.4%
2022$10,436+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 5585, Page 581

Property Built

Built

Year Built: 1970