Skip to content

922 Stacy Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jul 13, 2004

Property Information

Block253
Lot28
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
45%
Improvement Value:$87,800
55%
Total Assessment$159,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,774+3.2%
2024$11,403+3.2%
2023$11,052+0.4%
2022$11,011+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 5442, Page 942

Property Sale

Sale
$149,900
DeedBook 4619, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 1960