Skip to content

692 Audrey Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1942

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Sep 29, 2000

Property Information

Block257
Lot43
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class46
Description2A-B-F&G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,500
36%
Improvement Value:$56,200
64%
Total Assessment$87,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,494+3.2%
2024$6,290+3.2%
2023$6,096+0.4%
2022$6,073+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 5048, Page 191

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3341, Page 433

Property Built

Built

Year Built: 1942