Skip to content

360 Sullivan Ct

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Jan 19, 2022

Property Information

Block261
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage901
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,600
44%
Improvement Value:$73,200
56%
Total Assessment$130,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,686+3.3%
2024$9,381+4.9%
2023$8,946+0.4%
2022$8,912+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000
Sq Ft901DeedBook 6448, Page 2728Recorded1/24/2022

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 3841, Page 68

Property Sale

Sale
$49,250
DeedBook 3146, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1960