Skip to content

326 Russell Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1955

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Jul 6, 2022

Property Information

Block48
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage972
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,200
46%
Improvement Value:$77,300
54%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,552+3.2%
2024$10,220+8.8%
2023$9,391+0.4%
2022$9,355+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$405,000
Sq Ft972DeedBook 6474, Page 2109Recorded7/22/2022

Property Built

Built

Year Built: 1955