Skip to content

123 Forbes St

Rahway, NJ 07065

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2004

Property Information

Block77
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage984
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,200
26%
Improvement Value:$73,100
74%
Total Assessment$99,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,353+3.2%
2024$7,122+3.2%
2023$6,902+0.4%
2022$6,877+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961