Skip to content

651 Bryant St

Rahway, NJ 07065

Built 1935

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 15, 2021

Property Information

Block77
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,705
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,600
36%
Improvement Value:$88,800
64%
Total Assessment$138,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,249+3.3%
2024$9,926+3.2%
2023$9,620+0.4%
2022$9,584+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$168,000
DeedBook 5090, Page 126

Property Built

Built

Year Built: 1935