Skip to content

1016 Bryant St

Rahway, NJ 07065

Built 1969

Last Sale Price
$52,000
Last Sale Date
Aug 7, 1978

Property Information

Block99
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF & G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
35%
Improvement Value:$89,800
65%
Total Assessment$138,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,999+3.3%
2024$9,676+3.3%
2023$9,370+0.4%
2022$9,334+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 3152, Page 411

Property Built

Built

Year Built: 1969