Skip to content

331 Sheridan Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 1925

Last Sale Date
Apr 29, 2016

Property Information

Block1014
Lot10
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,235
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,500
51%
Improvement Value:$118,500
49%
Total Assessment$241,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,655+2.5%
2024$10,392+4.8%
2023$9,915+0.7%
2022$9,847+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925