Skip to content

234 Sheridan Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 1910

Last Sale Date
Apr 20, 2009

Property Information

Block1102
Lot18
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage924
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,500
61%
Improvement Value:$75,800
39%
Total Assessment$194,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,340+2.6%
2024$8,128+5.0%
2023$7,744+0.7%
2022$7,689+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910