Skip to content

610 Willow Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 1946

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 2022

Property Information

Block110
Lot15
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,166
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,500
58%
Improvement Value:$86,000
42%
Total Assessment$204,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,041+2.5%
2024$8,818+4.8%
2023$8,413+0.7%
2022$8,356+1.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$110,000

From:

To:

DeedBook 5707, Page 102NU CodeFamily (1)Recorded4/22/2008

Property Sale

SaleMulti
$55,000

From:

To:

DeedBook 5674, Page 755NU CodeFamily (1)Recorded9/28/2007

Property Built

Built

Year Built: 1946