Skip to content

25 Webster Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1960

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Feb 22, 2006

Property Information

Block504
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,669
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,100
41%
Improvement Value:$186,700
59%
Total Assessment$316,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,006+6.5%
2024$13,147+4.8%
2023$12,544+0.7%
2022$12,458+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$360,000

From:

To:

DeedBook 5571, Page 912NU CodeEstate / executor (10)Recorded3/27/2006

Property Sale

SaleMulti
$179,000
DeedBook 3622, Page 805

Property Built

Built

Year Built: 1960